Srp. 2014 7

Prodej obrazu

– Informace o prodeji a cenách obrazů –

 

Úvodem

Prodej obrazu by se měl ideálně vždy odvíjet při osobním setkání malíře a svého budoucího majitele. Osobně Vás rád seznámím s inspirací ke vzniku obrazu a probereme i na některé zajímavosti z jeho tvorby a především si pak můžete svůj budoucí obraz, který Vás bude těšit mnoho let, takzvaně “osahat”. Seznámení se s obrazem a jeho usazení přímo v rukou budoucího majitele či zájemce má vždy zcela jiný rozměr, než když si chcete obraz prohlédnout ve veřejné galerii. Ne vždy si v takovém prostředí totiž můžete všimnout třeba zajímavého detailu a při neosobním prodeji zase i přes sebelepší fotografii jemné struktury obrazu ne vždy zcela vyniknou. Jak vypadá typická návštěva v mém ateliéru se dočtete níže.

V mých obrazech, které často obsahují výrazné 3D reliéfní prvky, strukturální ornamenty, sgrafito a jiné unikátní výtvarné techniky, také nemusí být tato plastická perspektiva na fotografii zcela zřetelná. Pro představu, jak na první pohled, ne tak patrný detail může vypadat, lze vidět například v sekci detaily obrazů. Právě z těchto důvodů mi bude vždy milejší, navštívíte-li mě osobně nebo v doprovodu či skupině v mém Brněnském ateliéru. Návštěvu v ateliéru s prodejní galerií lze kdykoliv sjednat po předchozí domluvě.

 


 

V ateliéru

Při návštěvě v ateliéru Vám představím vámi vyhlédnutý obraz a podíváme se také na další podobné či zcela jiné obrazy, které by vás mohly rovněž zajímat. Zde na stránkách v galerii totiž nejsou k ukázce všechny mé obrazy a zvláště pak velké formáty o rozměrech kolem 2-3 metrů, které není možné na fotografiích zcela dobře komponovat. Tyto se zde tak nenachází ani jako ukázka a jsou k vidění pouze v ateliéru.

 

Galerie obrazů v ateliéru Antonína Stříže

 

Po společné prohlídce vás ponechám v ateliéru zcela o samotě, kdy se budete moci pohodlně usadit a mít tak dostatek času se sami znovu porozhlédnout a popřemýšlet. Obraz Vám také rád umístím na stativ, aby jste si jej mohli v klidu prohlédnout ze všech stran a dali tak průchod své fantasii o tom, jak se bude vyjímat právě třeba ve vašem interiéru. Prohlídky v ateliéru jsou vždy samozřejmě zcela nezávazné a navštívit mne tak můžete kdykoliv opakovaně, např. v doprovodu, skupině a podobně.

Rozumím však, že ne vždy je osobní prohlídka vybraného obrazu možná, ať již pokud chcete obraz zakoupit do zahraničí, jste z druhého konce republiky, nebo to z jakýchkoliv jiných důvodů není možné. I toto není problém. V těchto případech vám na základě jednoduchého dotazu obratem zašlu až 20 kusů digitálních fotografií vybraného obrazu, zachycené ve vysokém rozlišení s velmi detailní a zřetelnou kresbou všech jeho části a celku. Pakliže budete spokojeni, již nic nestojí v cestě si jej objednat.

 


 

Ceny obrazů

Ceny obrazů jsou dostupné na vyžádání, neváhejte mě kontaktovat. Podporuji také humanitární a jiné charitativní akce v případě výtěžku na dobročinné účely, proto se na mne s žádostí můžete obracet i v těchto případech.

 

Prodej a doprava obrazu

Vše vždy záleží na naší společné dohodě, nicméně obraz si můžete kdykoliv zakoupit při osobní návštěvě v mém Brněnském ateliéru a to platbou v hotovosti. Jak jsem uváděl výše, ne vždy je osobní přeprava možná, proto i v tomto případě lze sjednat odeslání některými přepravci a platbou při dodání (obdoba dobírky). Případnou přepravu zajišťuje kurýrní služba, např. PPL a náklady spojené s přepravou a pojištěním zásilky hradí příjemce, cena za přepravu a pojištění tak není započtena v ceně samotného obrazu.

V ostatních zemích EU hradí příjemce platbu také přepravci, včetně ceny pojištění a přepravy. Obraz je možné odeslat i do třetích zemí, mimo EU, kde bude odeslán poté, jakmile bude platba předem poukázána na bankovní účet. Zde je nutné k ceně za přepravu a pojištění připočíst také clo. Ve všech případech a u větších prodejů mohu požadovat složení zálohy předem na bankovní účet. Vše je pouze otázkou vzájemné dohody. Při odesílání kurýrem, či domluveným způsobem bude váš obraz profesionálně zabalen, aby nedošlo k jeho poškození a zásilky jsou také vždy označeny jako křehké zboží.

 


 

Záruka

Na všechny mé obrazy je bez výjímky poskytována celoživotní záruka! Pokud by se vám navíc stalo, že obraz bude v případě nenadálé události či nějakým nedopatřením poškozen, rád jej zcela zdarma zrenovuji a pokusím se jej uvést do původního stavu, podle originální obrazové dokumentace. Můžete se tak spolehnout, že i v tomto případě o něj zcela nepříjdete.

 

Rámování

Obrazy jsou ve výchozím stavu rámovány jednoduchým, nejčastěji černým nebo bílým rámem, podle typu obrazu. Tento rám je základní a lze jej kdykoliv nahradit vámi zvoleným rámem a přizpůsobit jej tak přesně vašemu interiéru. Většina klientů si ovšem ponechává původní rám, který je jednoduše vkusný a nestrhává tak na sebe pozornost. Obraz lze dodat v případě potřeby také zcela bez orámování.

 

Pronájem obrazů

Pro potřeby filmových a mediálních koprodukcí, ale i v případě soukromých akcí, jako jsou konference, firemní a reprezentativní události lze sjednat také zapůjčení a pronájem obrazů na základě smlouvy.

 

»» Kontaktujte mě ««